Jaką myszkę wybrać?

myszka dla graczy

Jaką myszkę powinien wybrać gracz?

Którą mysz powinienem wybrać gracz? Mysz gracza ma takie znaczenie, ile doświadczony gracz. Podobnie jak przedmioty w grze, gryzonie różnią się nie tylko wyglądem i przeznaczeniem, ale także wnętrzem i ceną. Podobnie jak ich użyteczność, ich umiejętności są różne. W tym przewodniku dowiesz się o typach myszy do gier, co wziąć pod uwagę przy wyborze takiego akcesorium i która mysz do gier może pomóc Ci osiągnąć szczyt.

mysz biurowa

Myszy do gier i biurowe

Jaka jest różnica między myszą biurową a myszą do gier? Po pierwsze wygląd. Gryzonie biurowe mają zazwyczaj dość prostą i generyczną konstrukcję - więc dobrze sprawdzą się w Excelu, bazach danych, Wordzie czy programach księgowych. Ta prosta mysz ma wszystko, czego potrzebujesz, aby ograniczyć do minimum rozproszenie uwagi użytkownika. Mysz gracza to bardziej zaawansowana konstrukcja, która dzięki dodatkowym funkcjom stwarza wiele możliwości. Urządzenia często są wyprofilowane dla stabilnego i pewnego chwytu podczas grania. Urządzenie może mieć również kilka dodatkowych przycisków. W grach często przydaje się więcej niż dwia lub trzy podstawowe, w tym kółeczko. Wybieralne myszy oferują również programowalne przyciski. Dzięki nim możesz dostosować funkcjonalność urządzenia do swoich upodobań i spełnić wymagania gry. Ważnym aspektem są również czujniki stosowane w myszach. O ile do pracy biurowej wystarczy zmniejszenie precyzji przy minimalnym DPI, bo Word czy Excel wiele potrafią wybaczyć, to niestety w myszce gamingowej musi to być bardziej zaawansowany, często z możliwością zmiany rozdzielczości. Takie ułatwienie zapewni precyzję ruchu i pomoże uzyskać najlepsze wyniki w mniej lub bardziej zaawansowanym tytule. Po co inwestować w mysz do gier Ekscytująca runda kwalifikacyjna CS dobiegła końca. Na mapie pozostaje przeciwnik i Ty. Ułamek sekundy, kto pierwszy odda niepowtarzalny strzał? Wiesz, że szanse są równe, ale cała drużyna wygrywa to Twój ruch. Zaletą jest to, że jednym kliknięciem dodatkowego przycisku myszy do gier możesz błyskawicznie zmienić DPI na niższe, oddawać celne strzały przez lunetę AWP i eliminować wrogów. Brzmi nieźle, prawda? Starannie dobrana mysz do gier poprowadzi Cię na szczyt w grze. Pomyśl tylko o koordynowaniu ruchów w odpowiedzi na to, co dzieje się na ekranie i oddaniu idealnego strzału szybciej niż przeciwnik. Jednak aby to zrobić, przy wyborze należy zwrócić uwagę na niektóre czynniki i parametry. Pamiętaj, że nawet najlepsza mysz do gier nie zastąpi umiejętności. Może jednak pomóc je zmielić i ułatwić drogę na podium.

wireless mouse, computing, technology-2210970.jpg

Określ swoje oczekiwania

Grasz w MMO czy w strzelankę? Tworzysz poziomy dla relaksu, czy lubisz czuć dreszcz, który towarzyszy grze? Jeśli zwykle grasz dla relaksu i zabawy, wystarczy prosta konstrukcja gryzonia, mniej przycisków i mniej zaawansowane czujniki. Jednak w przypadku bardziej wymagających gier lub zawodów eSports przyda się model premium, ponieważ obecność dodatkowych funkcji, przycisków i kółek przyspiesza wykonywanie akcji i wydawanie poleceń. Czujniki — laserowe i optyczne Chociaż oba czujniki działają w zasadzie w ten sam sposób, efekt końcowy jest zupełnie inny. Myszy optyczne i laserowe działają poprzez diodę umieszczoną za układem soczewek, która emituje światło i oświetla powierzchnię, po której porusza się myszka. Wiązka odbija się od ziemi, rozprasza i wraca do maleńkiej kamery, która rejestruje setki klatek na sekundę. Procesor sygnałowy następnie oblicza przesunięcie, aby wygenerować obraz na ekranie podczas ruchu kursora. To, co wyróżnia mysz laserową, to rodzaj przesyłanego światła. W myszy optycznej jest to dioda LED, natomiast w laserze, jak sama nazwa wskazuje, jest to wiązka lasera. Dlatego tego typu urządzenie może mieć większą precyzję i wyższą czułość. Wadą lasera jest to, że może odczytać dokładną teksturę powierzchni, po której się porusza, a w trudniejszych warunkach czujnik może zwariować i stracić płynność. Dlatego korzystając z myszy laserowej należy zadbać o to, aby podkładka była gładka i równa. W przypadku myszy laserowej możesz również mieć trudności z oderwaniem jej od ziemi podczas rozgrywki. O ile optycznie nie robi to żadnej różnicy (kursor po prostu przestanie się poruszać), o tyle w przypadku lasera po chwili podniesienia myszki laser działa - gubi kierunek i może "biegać" we wszystkich kierunkach. Czujniki optyczne są pod tym względem znacznie swobodniejsze. Z powodzeniem sprawdzają się na różnych powierzchniach, co daje większą swobodę w wyborze odpowiedniej maty. Jaka jest więc praktyczna różnica między czujnikiem optycznym a czujnikiem laserowym w środowisku gier? Chociaż teoretycznie laser jest bardziej precyzyjny na właściwej powierzchni, w grach może nie być tak ważny. Czujniki optyczne dogoniły lasery pod względem maksymalnej rozdzielczości DPI, a w wielu grach, zwłaszcza FPS, ustawisz czułość w niskim zakresie.

dpi myszki

Ilość DPI graczy w myszy

Mówiąc najprościej, DPI to punkty na cal. Jest to długość, jaką kursor gryzonia może przebyć po ekranie, gdy porusza się o 1 cal lub 254 mm na ziemi. Zasada jest taka, że ​​im wyższa wartość DPI (rozdzielczość), tym krótsza odległość myszy musi przebyć od punktu a do punktu b. Mysz z ustawieniem niższej rozdzielczości musi poruszać się bardziej niż urządzenie o wyższej rozdzielczości DPI. W sprzedaży dostępne są myszy o rozdzielczościach od 800 do 20 000 DPI, a wybrana przez Ciebie czułość zależy tylko od Twoich osobistych potrzeb i gier, w które najczęściej grasz.

myszka bezprzewodowa

Łączność — myszki bezprzewodowej i przewodowej

Obecnie myszy bezprzewodowe nie różnią się zbytnio od myszy przewodowych. Myszki te, mają po prostu inne właściwości. W sprzęcie profesjonalnym opóźnienia wysokiej jakości tak naprawdę się nie zdarzają, jeśli są, to są przynajmniej minimalne. Brak kabli daje większą swobodę podczas korzystania z urządzenia. Urządzenia bezprzewodowe łączą się z komputerem przez Bluetooth lub WiFi. Możesz więc nią sterować i grać w gry ze znacznej odległości, ponieważ bezprzewodowa mysz ma zasięg do 15 m. Myszy bezprzewodowe są cięższe niż myszy przewodowe. Dzieje się tak, ponieważ niektóre mają akumulatory. Chociaż te różnice wagowe nie są już tak duże, o tym należy pamiętać przed zakupem. Obecność kabla z boku urządzenia zapewnia stabilniejsze połączenie z komputerem i zmniejsza obciążenie związane z ładowaniem. Ale z drugiej strony ogony gryzoni trzeba wziąć pod uwagę już na etapie planowania stanowiska komputerowego. Może też zaplątać się w inne kable. Oczywiście akcesoria, takie jak bungee pod mysz, działają dobrze, ale są to dodatkowe elementy, które musisz zapewnić w swojej stacji do gier.

złącze usb myszy

Złącza w myszy - USB i USB-C

Kiedy podłączasz urządzenia peryferyjne, kiedy udało Ci się uzyskać odpowiednią wtyczkę USB? Za każdym razem, gdy zapomnisz, zastanawiałeś się, gdzie znajduje się górna i dolna część złącza. Dla osób bez ogona standardem nadal jest przewodowa myszka i nadajnik podłączony do komputera przez port USB. Jednak laptopy i ultrabooki szybko się odchudzają, co oznacza, że ​​klasyczny USB jest zastępowany cieńszym, nowocześniejszym USB-C. Coraz częściej znajdziesz myszy z tym poręcznym rozwiązaniem. Kable USB-C zapewniają ogromną przepustowość danych dla wielu urządzeń. Port USB-C przyspiesza również ładowanie myszy, umożliwiając szybszy powrót do gry bez marnowania czasu. A może podłączasz go do smartfona i próbujesz zagrać w grę w niestandardowy sposób? Gniazda USB-C coraz częściej są również umieszczane w obudowie myszy. Ponieważ kabel można wyjąć, urządzenie jest łatwiejsze w transporcie, a gniazdo nie ulegnie uszkodzeniu podczas owijania kabla. A co powiesz na mysz do gier? Dzięki temu złączu możesz używać go zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo w zależności od potrzeb? Poszukaj takiej myszy na końcu prezentowanego modelu.

mysz gamingowa

Liczba przycisków i ich rodzaje

Myszy do gier mogą mieć różną liczbę przycisków. Od najbardziej podstawowych dwóch do ponad dwóch tuzinów w zaawansowanych modelach. Liczba potrzebnych przełączników myszy zależy od rodzaju gry, w którą grasz. Wybór typów myszy do gier będzie mniejszy. Ale nie tylko liczba przycisków ma znaczenie. Zwróć także uwagę na ich reakcję, „twardość” kliknięcia i jego głośność. Aspekty te będą zależeć od konstrukcji przycisku, a także od rodzaju umieszczonego w nim przełącznika. Najbardziej znane przełączniki to Omron i Warano, ale na rynku są też inne autorskie produkty.

dodatkowa waga myszki

Dodatkowa waga

Waga myszki ma duży wpływ na komfort użytkowania. Urządzenie porusza się co najmniej kilkadziesiąt razy na minutę, a jego ciężar nie powoduje zmęczenia dłoni i nadgarstka. Z drugiej strony zbyt lekka mysz w połączeniu z wysoką czułością może prowadzić do niedokładnych wskazówek. W niektórych modelach producent oferuje opcję ustawiania wagi myszy poprzez obecność wymiennych ciężarków, które można dodawać i usuwać w razie potrzeby.

wygoda grania

Struktura i trzymanie. Jak grać wygodnie?

Istnieją dwa rodzaje myszy stworzonych dla graczy. Symetryczne i profilowane. Podczas gdy podział symetryczny nie ma dalszych rozgałęzień, ten ostatni jest również podzielony na myszy dla użytkowników prawo i leworęcznych. Wybierz projekt myszy na podstawie tego, ile czasu spędzasz w grach i w jakie gry najczęściej grasz.

mysz do grania

Jaką wybrać mysz do gier

Liczy się rodzaj gry, nad którą spędzasz najwięcej czasu. Jeśli to FPS, na pewno chcesz móc je szybko i dokładnie śledzić. Dlatego oprócz czujnika optycznego z funkcją regulacji ważna będzie również waga gryzonia. Dobrym rozwiązaniem jest model z dodatkową wagą, którą można w razie potrzeby zwiększyć lub zmniejszyć. Pamiętaj, im więcej siły naciskasz urządzeniem na matę, tym szybciej męczy się Twój nadgarstek. Konstrukcja myszy w grach typu FPS powinna również zapewniać pewny chwyt, tak aby w naturalny sposób tworzyła przedłużenie dłoni, co jest wygodne do precyzyjnego uderzania. Do gier takich jak CS:GO czy Call of Duty dobrym rozwiązaniem jest mysz o symetrycznej, ergonomicznej konstrukcji, która pasuje do większości ludzi. Jeśli jednak spędzasz najwięcej czasu na systemach takich jak MOBA, MMO lub RTS, które charakteryzują się długimi sesjami, w których prędkość ruchu i ruch jest najważniejsza, rozważ mysz z wieloma dodatkowymi funkcjami Programowalne przyciski. Możliwość zapisywania skrótów i makr pozwoli od razu aktywować możliwość przyspieszenia rozgrywki. Wybierając mysz do tego typu gier, należy wziąć pod uwagę wygodę dłoni i nadgarstka. Modele urządzeń używane w tych grach mają podpórki na kciuk, nadgarstek, a nawet na mały palec, o bardziej wyprofilowanym kształcie.

89 / 100

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart